Firma ASMET

30 lat firmy ASMET

  • 1989
  • 1995
  • 1998
  • 1999
  • 2000
  • 2008
  • 2011
  • 2014
  • 2015
  • 2017
Powstanie przedsiębiorstwa ASMET.
Przekształcenie firmy w Spółke z ograniczona odpowiedzialnościa. Systematyczny rozwój zakładu, wzrost produkcji i zatrudnienia.
W asortymencie wyrobów wytwarzanych przez zakład coraz więcej miejsca zajmują elementy układów wydechowych do aut zachodnich.
Ekspansja na rynki zagraniczne i budowa sieci dystrybucji.
Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Wprowadzenie oferty do katalogu TecDoc.
Uruchomienie własnego laboratorium badawczo-rozwojowego do pomiarów akustycznych tłumików.
Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością dla firm wytwarzających w łańcuchu dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego ISO/TS 16949 .
Wybudowanie nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej o powierzchni 2200m2 .
Rozpoczęcie inwestycji rozbudowy zakładu w nowej lokalizacji.
Otwarcie nowych hal produkcyjnych w Ględowie 61A.
Otwarcie zakładu produkcyjnego w Ględowie 3i.

O firmie ASMET

Przedsiębiorstwo ASMET powstało w 1989r. w miejscowości Czersk, woj. pomorskie. W początkowym okresie działalności, firma zatrudniała 20 osób i zajmowała się produkcją elementów karoserii oraz produkcją układów wydechowych do aut produkcji krajowej.

Swoje wyroby sprzedawała poprzez sieć okolicznych sklepów i warsztatów samochodowych oraz prowadziła działalność usługową. Na początku lat 90-tych nastąpił rozwój zakładu, zwiększyła się produkcja i wzrosło zatrudnienie.Obecnie firma zatrudnia ponad 200 pracowników w trzech zakładach - w Czersku i Ględowie, obok Człuchowa.
Głównym profilem działalności firmy ASMET jest produkcja elementów układów wydechowych do aut osobowych i dostawczych na rynek części zamiennych. Firma realizuje również projekty powierzone przez klientów. W naszej ofercie znajduje się 1300 referencji do 34 popularnych marek. Jako niezależny producent części przedsiębiorstwo sukcesywnie rozszerza swoją ofertę, każdego roku wprowadzając do niej kilkadziesiąt nowych referencji. Zachowując dzięki temu konkurencyjność, stwarza możliwość wyboru zakupu dobrej jakości części w przystępnej cenie. Cała oferta została przedstawiona w łatwy i przejrzysty sposób w katalogu online, a więcej informacji na temat produktów, systemu kontroli jakości, homologacjach można znaleźć w zakładce o produktach. ASMET angażuje się w różnego rodzaju targi branżowe takie jak Automechanika, targi dystrybutorów zarówno w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy również członkiem Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych i wspieramy liczne kampanie reklamowe.


Magazynowanie i logistyka

Wyroby gotowe magazynowane są w hali wysokiego składowania, wyposażoną w modułowy system regałów.

Pozwala to na optymalizowanie stanów magazynowych. Stosowany system zarządzania magazynem umożliwia płynne i szybkie realizowanie zamówień Klientów.

Wysyłki przygotowywane są w opakowaniach dostosowanych do potrzeb Klientów. Priorytetem firmy jest zapewnienie terminowych dostaw oraz ilości zamówionych przez klientów.
Dystrybucja

Firma ASMET sprzedaje swoje wyroby poprzez sieć sieć dystrybucji.

Naszymi partnerami handlowymi są centra dystrybucyjne oraz hurtownie regionalne. Dzięki temu nasze wyroby są dostępne w całym kraju oraz za granicą.

Nasze produkty dostarczane są Klientom zgodnie z ich potrzebami w ustalonym miejscu i czasie. Warunki dostaw ustalane są z każdym odbiorcą indywidualnie. Dostawy realizowane są transportem własnym, spedycją oraz transportem Klienta. Produkty ASMET eksportujemy również do wielu krajów Unii Europejskiej - Włochy, Niemcy, Grecja, Holandia, Skandynawia, Islandia, Rumunia, Wlk. Brytania, Czechy.


Asmet TecDoc
 
Asmet katalog online
 
Asmet facebook