Produkty ASMET
O produktach

Technologicznie i jakościowo ASMET dorównuje czołowym producentom układów wydechowych, dostarczającym wyroby na rynek motoryzacyjny. Produkcja wyrobów odbywa się przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego i specjalistycznego oprzyrządowania dedykowanego do produkcji układów wydechowych. Procesy produkcyjne podlegają ciągłemu rozwojowi. Firma sukcesywnie ulepsza metody produkcji i wprowadza innowacyjne technologie.
Do sprawdzania cech szczególnych wyrobów stosuje się specjalistyczne stanowiska badań akustycznych tłumików, kontroli szczelności tłumików, badań metalograficznych spawów oraz pomiarów współrzędnościowych wyrobów.

Do produkcji elementów układów wydechowych wykorzystuje się blachy i rury stalowe obustronnie aluminiowane (warstwa 120 g/m2) oraz częściowo ze stali żaroodpornej i nierdzewnej. Oprócz blach i rur do produkcji tłumików używa się środka głuszącego. Firma ASMET stosuje wypełniacz z włókna szklanego - roving Silentex. Absorber ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumienia dźwięku, jest odporny na wysokie temperatury i nie wchłania kondensatu gromadzącego się w tłumikach. Roving ma również tą zaletę, że nie zanieczyszcza środowiska poprzez wydmuchiwanie pyłów z układu wydechowego do atmosfery.HOMOLOGACJE

Celem homologacji jest zapewnienie użytkownika pojazdu, że zakupiony homologowany tłumik spełnia wymagania określonych norm hałasu i jest bezpieczny w użytkowaniu. Tłumiki ASMET są poddawane testom homologacyjnym w akredytowanych pracowniach TUV Automotive w Niemczech. Pozytywnie zweryfikowane tłumiki otrzymują świadectwo homologacji wydawane przez europejskie Instytuty Motoryzacyjne m.in. niemiecki KBA. Symbol państwa członkowskiego i nr homologacji musi być trwale wybity na homologowanym wyrobie.


Asmet TecDoc
 
Asmet katalog online
 
Asmet facebook